Kilka słów o sesji

Przede wszystkim na sesję należy zabrać dobry humor:) Sesja może się odbyć jako studyjna lub w plenerze a także jako łączona.Zachęcam jeżeli jest taka możliwość do zdjęć plenerowych ponieważ dają wiele możliwości i niepowtarzalnych ujęć.

Sesja ciążowa

Na sesję brzyszkową polecam 7-8 miesiąc,to optymalny czas kiedy już widać wyraźnie brzyszek a czujemy się na tyle komfortowo by móc na spokojnie pozować do zdjęć.Taka sesja trwa ok. 2 godz. a w przypadku pleneru dłużej w zależności od tego jak daleko wybieramy się na zdjęcia.

Można wziąść ze sobą kilka wariantów ubioru do przebrania się (sukienki,tuniki) oraz inne dodatki typu biżuteria,itp. Można zabrać ze sobą także drobiazgi zakupione już dla naszego maleństwa (buciki,ubranko lub zdjęcie USG) Sesja może być przygotowana indywidualnie o wybranej tematyce i miejsca a także można skorzystać z usług profesjonalnej wizażsytki.

Sesja noworodkowa

Sesja noworodkowa to najbardziej delikatna i najbardziej przygotowywana sesja od pozostałych.Najlepiej wybrać się na nią do 14 dnia życia dziecka.To najlepszy czas na niepowtarzalne zdjęcia.Z doświadczenia wiem,że na tym etapie sesja przebiega o wiele sprawniej a maluszki bardzo chętnie układają się w "śpiących pozycjach" bez stresu dla dziecka oraz rodziców.W tym czasie  pierwszych dwóch tyg.życia maluszki jeszcze często i łatwo zapadają w głęboki sen,co pozwala na wspaniałe warunki szczególnie dla naszych maleństw.

Warto taką sesję zaplanować jeszcze w czasie ciąży ,by już wtedy dowiedzieć się jak najwięcej o przebiegu takich zdjęć, a po przyjściu maleństwa na świat dobrać jedynie termin sesji.

Sesja może się odbyć jako studyjna,plenerowa,a także może obyć się w Waszym domu,gdzie będzie maleństwo czuło się jak najlepiej wśród codziennych przyzwyczajeń,zapachów oraz ciepła-temperatury o którą trzeba zadbać by móc fotografować maluszka nago.Zabieram wówczas wszystko ze sobą,łącznie z farelką oraz tłami i akcesoriami.

Dla bezpieczeństwa namłodszych korzystam zawsze ze światła zastanego,ewentualnie wspomagam się lampą skierowaną do góry.Posiadam wiele  akcesoriów na tego typu sesje a ich ilość stale się powiększa:) Oczywiście można wziąść takżę coś ze sobą,np.przytulankę lub ubranko dla naszego małego modela.

Czas sesji jest praktycznie nie do przewidzenia,gdyż wszystko zależy od naszego maleństwa,sesja odbywa się powoli z przerwami na karmienie czy przewijanie.Średni czas takiej sesji to 2-3 godz.

Sesja dziecięca

Seja dziecięca ma bardzo wiele możliwości począwszy od kolorów na ubrankach i dodatkach do sesji po niezywkłe miejsca plnenerowe których jest nieograniczona ilość:) Tutaj bardzo gorąco zachęcam do sesji w plenerze,jeżeli jest tylko taka możliwość.Zyskujemy niepowtarzalne ujęcia,naturalne kolory a przede wszystkim dzieci czują się swobodnie i dzięki temu zachowują się naturalnie i nie muszą za dużo pozować abyśmy mogli uzyskać ciekawe zdjęcia.

Na taką sesję możemy zabrać praktycznie wszystko i każdego:) Ważne by nasze dziecko czuło się jak najbardziej komfortowo.Może to być sesja temtyczna przedstwiająca np.jeden ze spacerów i zabaw jakie często odbywacie.Aby Wasze zdjęcia po latach przypominały po latach wsolnie spędzane chwile i tworzyły niepowtarzalne wspomnienia.Takie zdjęcia mogą się odbyć na pięknej łące,sadzie,lesie czy parku.Oczywiście na zdjęcia studyjne zapraszam przez cały rok,można je wykonać w każdej chwili bez względu na pogodę.

Zdjęcia z Chrztu Św. i Komunii Św.

Tutaj zazwyczaj moje zdjęcia są w formie reportażu,aby pokazać historię tego wspaniałego i ważnego dnia.Mogą się zaczynać już od przygotowań w domu i mamy wtedy okazję do uwiecznienia detali,które przywołują po latach najwięcej wspomnień,a także by móc uchwycić wtedy często już towarzyszące nam wzruszenia i emocje oraz czas przygotowań który najczęściej odywa się już z rodziną.To wspaniała pamiątka niezapomnianych chwil w życiu,często my-rodzice przeżywamy to równie mocno,a nawet bardziej niż nasze pociechy.Zdjecia oprócz przygotowań oraz ceremonii zakańczamy do wyboru zdjeciami z miejsca przyjęcia lub wybranym wcześniej plenerem.Oczywiście tutaj nie może zabraknąć na nich naszych najbliższych,na pamiątkę tego ważnego dnia.

Dla uzupełnienia otrzymują Państwo w pakiecie oprócz płyty ze zdjęciami wysokiej jakości fotoksiążkę o formacie 20x20 oprawionej w eco-skórę ze zdjęciami naświetlanymi na jedwabistym papierze o gramaturze 800g/m2.

 

Portfolio