BEZPIECZNY NOWORODEK-2 EDYCJA

Dziś 14 października 2013 rusza 2 edycja "BEZPIECZNY NOWORODEK",którego pomysłodawcą jest Agnieszka Dziduszkiewicz.To wspaniała akcja mająca na celu uświadomienie innych fotografów jak i rodziców noworodków jak powinna przebiegać sesja noworodkowa,na co powinniśmy zwracać uwagę,aby nasze maleństwo było bezpieczne.

Zapewne wielu z Was pamięta jak publikowałam podobny wpis w tamtym roku podczas 1 edycji,pisałam wtedy o wielu rzeczach,ale głównie skupiłam się na świetle,lampach itp.To na pewno bardzo ważny aspekt i nie należy tego bagalizować,najczęściej korzystam podczas moich sesji ze światła zastanego i nigdy nie można pozwolić na lampę skierowaną błyskiem na maleństwo.

Dziś jednak chcę głównie skupić Waszą uwagę na to,aby każda nawet najciekawsza naszym zdaniem poza,pomysł na zdjęcie było całkowice przemyślane,aby sesja była przygotowywana bezpiecznie,aby rodzice widzieli i czuli to czuwając obok przy zdjęciach.

Sesja nie powinna przebiegać szybko w pośpiechu,musimy mieć czas na to,by móc przewinąć dziecko czy je nakarmić.Musimy czuć się komforotwo,ponieważ dziecko czuje nasze emocje i to także wpływa na nastrój naszego małego modela.Nie warto poddawać się rozmaitym i wymyślnym pomysłom na zdjęcie,ale zgadzać się na tyle,abyśmy czuli się spokojni podczas całej sesji.

Często przy różnych sesjach z noworodkami wykorzystuje się dodatkowe pufy sako lub ręce rodziców bezpiecznie czuwające pod przykładowo śpiącym maleństwem w hamaku,można nawet zobaczyć czasem leżącego tatę na którym śpi słodko nasze dziecko czując oddech ojca.Jest wiele pomysłów i nieważne który wybierzemy dla siebie,ważne by nasze dziecko było bezpieczne a rodzice byli spokojni i zadowoleni.Pod tekstem prezentuje Wam pokazowe zdjęcia z serii-przed i po.Jest to zdjęcie z sesji,którą wykonałam w 2011 roku z przeuroczą kilkudniową Nadią.Cały czas przy sesji asystowali i czuwali rodzice,których pozdrawiam serdecznie.

Pamiętajmy o świetle,o bezpiecznym przygotowaniu miejsca na zdjęcia,a także o temperaturze pomieszczenia w którym jest nasze maleństwo,jeżeli chcemy fotografować maluszka nago.To bardzo ważne i nawet jeśli trzeba pojechać na sesję domową,zawsze trzeba mieć ze sobą oprócz pięknych dodatków także albo przede wszystkim dodatkowe ogrzewanie,np.w postaci farelki.

Kochani,a więc pamiętajcie bezpieczeństwo ponad wszystko.

Zawsze,w każdym momencie możecie przeczytać na temat każdej z sesji,na mojej stronie w zakładce -O SESJI-zapraszam serdecznie.

 Dodane: Niedziela 13 pazdziernika 2013 | Etykiety: fotografia noworodkowa Polkowice Legnica , bezpoeczny noworodek 2 edycja,

Komentarze:

Ania| Dodany: 2013-10-14 17:41:36

Wspaniale,że są takie akcje,jestem w 6 miesiący ciąży i uświadomiłam sobie właśnie wiele rzeczy.Piękne tu oglądam zdjecia i wspaniale że również mogę być spokojna o mije dziecko.Pozdrawiam.

Hubert| Dodany: 2013-10-14 17:41:53

Wspaniala sprawa oby takich więcej.

Jola| Dodany: 2013-10-14 17:42:49

Super popieram! piękne zdjecia i super przemyślane sesje,to się nazywa profesjonalizm.

Dominika Cieślik| Dodany: 2013-10-17 10:41:41

Dziękuje Wam bardzo i serdecznie zapraszam Was,bedze mi bardzo miło Was fotografować jeszcze raz.Zrobimy piękne ujęcie Nadusi ze swoim braciszkiem :) Pozdrawiam.

Halina| Dodany: 2013-10-15 19:11:25

Wspaniala pamiatka na cale zycie zarowno dla rodzicow jak i malenstwa.Zachecam rodzicow aby nie bali sie takich sesji sa bardzo mile i bezpieczne dla malenstwa;) a efekty sami widzicie. Ja w marcu pisze sie na kolejna ale z udzialem synka ktory przyjdzie na swiat i jeszcze raz serdecznie Ci dziekuje Dominiko za ta pamiatke:)

Halina| Dodany: 2013-10-15 19:12:49

Wspaniala pamiatka na cale zycie zarowno dla rodzicow jak i malenstwa.Zachecam rodzicow aby nie bali sie takich sesji sa bardzo mile i bezpieczne dla malenstwa;) a efekty sami widzicie. Ja w marcu pisze sie na kolejna ale z udzialem synka ktory przyjdzie na swiat i jeszcze raz serdecznie Ci dziekuje Dominiko za ta pamiatke:)

Dodaj komentarz

Imię i nazwisko:
Komentarz:
Przepisz kod z obrazka:

unwneg